XXVI Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi tegorocznej edycji konkursu. 

Etap diecezjalny – 16 marca 2019; zgłoszenia – do 1 marca 2019 roku. 

Konkurs obejmuje swoim zakresem Ewangelie według św. Mateusza, według św. Marka i według św. Łukasza (wraz ze wstępami i przypisami) w tłumaczeniu z piątego wydania tzw. Biblii Tysiąclecia.

Konkurs adresowany jest do ministrantów i lektorów, którzy aktualnie należą do Liturgicznej Służby Ołtarza, a ich wiek nie przekracza 26 lat.

Do udziału w Konkursie zaproszeni są:

  • uczestnicy indywidualni w dwóch kategoriach wiekowych:
  • I – szkoła podstawowa + III klasa gimnazjum;
  • II – szkoła ponadgimnazjalna i starsi;
  • oraz uczestnicy w drużynie (jedna drużyna z parafii, 3 osobowa)

Eliminacje diecezjalne odbędą się 16 marca 2019 roku o godz. 10:00, w podziemiach katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie. Na finał trzeba zabrać ze sobą legitymację szkolną lub studencką.

Finał etapu diecezjalnego jest nagradzany.

Zgłoszenia do 1 marca 2019 roku – kandydatazgłasza Ksiądz opiekun ministrantów lub lektorów wysyłając sms-a do Diecezjalnego Duszpasterza Lektorów ks. Konrada Biskupa, kom. 537 894 343.

A oto lista zwycięzców poprzedniej edycji konkursu:

Kategoria Młodsi (SP + Gimnazjum)
1.nagroda – bon do sklepu sportowego w wysokości 500 zł -Konrad Czerski z parafii Św. Antoniego Padewskiego w Mińsku Mazowieckim
2. nagroda – bon do sklepu sportowego w wysokości 300 zł – Wiktor Sierakowski z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Świdrze
3. nagroda – bon do sklepu sportowego w wysokości 100 zł – Stanisław Jarczewski z parafii Wniebowzięcia NMP Panny w Zerzniu

Kategoria Starsi (LO + studenci)
1. nagroda – bon do sklepu sportowego w wysokości 500 zł -Tomasz Poleszczuk z parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie,
2. nagroda – bon do sklepu sportowego w wysokości 300 zł – Marcin Dębek Św. Marka Ewangelisty w Warszawie
3. nagroda – bon do sklepu sportowego w wysokości 100 zł Jan Brzeziński z parafii Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie

Kategoria Drużynowa
1. nagroda – KONSOLA X-BOX – Parafia Świętej Trójcy w Kobyłce w składzie: Mateusz Żarski, Michał Kościukiewicz, Mateusz Łyszkowski.
2. nagroda – bon do sklepu sportowego 5×100 zł – Parafia Św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika (Mikołaj Gulatowski, Bartosz Sobkowicz, Mateusz Zarzeczny)
3. nagroda – bon do sklepu sportowego 5×50 zł Parafia Św. Patryk w Warszawie (Piotr Pawlik, Mateusz Małkowski, Maciej Woźniak)

Diecezjalny duszpasterz lektorów
Ks. Jakub Sędek
kurslektorskidwp@gmail.com


Diecezjalny duszpasterz ceremoniarzy
Ks. Jan Łaski


Diecezjalny duszpasterz ministrantów
Ks. Łukasz Krupa