Dołącz do nas

X Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy

W tym roku nasza diecezja będzie gościć nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Pielgrzymka będzie miała miejsce w sobotę, 13 czerwca 2020 roku w Loretto (koło Wyszkowa) – w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Szczegółowe informacje zostaną podane na początku lutego.
Poznaj proces rejestracji:

Użyj formularza rejestacyjnego

Obserwuj naszą stronę

Poznaj szczegóły pielgrzymki

Bądźmy razem w Loretto

Warunki do spełnienia

Kto może zostać nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej?

  • mężczyzna w wieku od 35 do 65 lat, odznaczający się wysokim poziomem życia moralnego, pobożnością oraz poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych.
  • obowiązkowe jest posiadanie zgłoszenia przygotowanego i podpisanego przez księdza Proboszcza zawierające imię i nazwisko kandydata, jego numer telefonu komórkowego, adres mailowy oraz szeroko rozumiane referencje do sprawowania posługi.
  • przekazanie zgłoszenia do odpowiedzialnego za szafarzy nadzwyczajnych w naszej diecezji przed terminem rozpoczęcia kolejnego kursu
Bądź na bieżąco

Aktualności dla szafarzy

IX Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów

Nasza diecezja organizuje w tym roku IX Ogólnopolską Pielgrzymkę Ministrantów i Lektorów. Pielgrzymka będzie miała miejsce w sobotę, 11 czerwca 2022 roku w Loretto (koło Wyszkowa) – w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego.

X Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy

W tym roku nasza diecezja będzie gościć nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Pielgrzymka będzie miała miejsce w sobotę, 19 czerwca 2021 roku w Loretto (koło Wyszkowa) – w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej.  Informujemy, że ze względów epidemicznych w tym roku zapraszamy tylko reprezentację 10 szafarzy z danej diecezji oraz księdza, odpowiedzialnego za  szafarzy. Ze względów organizacyjnych prosimy nadzwyczajnych szafarzy oraz księży, którzy podjęli…

Spotkanie szafarzy i przekazanie legitymacji

Legitymacje będą do odbioru na spotkaniu najbliższym spotkaniu czyli 29.02.2020 r. Spotkanie w parafii św. Rodziny na Zaciszu (ul. Rozwadowska 9/10)

Rozpoczęcie formacji stałej. Pielgrzymka z WSD DW-P do katedry św. Floriana.

Miło nam poinformować, że zgłosiła się wystarczająca liczba kandydatów na kurs – zapraszamy zatem kandydatów na I zajęcia w dniu 26 października (sobota) 2019 na godz. 10:00 do auli kurialnej (ul. Floriańska 3, wejście od podwórza). Tego dnia proszę zarezerwować sobie czas do godz. 14:15.

Diecezjalny duszpasterz lektorów
Ks. Jakub Sędek
kurslektorskidwp@gmail.com


Diecezjalny duszpasterz ceremoniarzy
Ks. Jan Łaski


Diecezjalny duszpasterz ministrantów
Ks. Łukasz Krupa